Vrátenie tovaru a odstúpenie od zmluvy

Vrátenie tovaru a odstúpenie od zmluvy

 

Ak je kúpna zmluva uzatvorená pomocou prostriedkov komunikácie na diaľku (zásielka v internetovom obchode), má kupujúci spotrebiteľ právo odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru. V odstúpení od zmluvy je potrebné uviesť číslo objednávky, dátum nákupu a číslo účtu pre vrátenie peňazí. Odstúpenie od zmluvy musí byť doručené najneskôr posledný deň 14-dňovej lehoty. Ak spotrebiteľ uplatní právo na odstúpenie od zmluvy, má predávajúci (dodávateľ) právo na náhradu skutočne vynaložených nákladov spojených s vrátením predmetného tovaru, a to podľa § 53 ods. 10 Občianskeho zákonníka. Predávajúci (dodávateľ) je zároveň povinný vrátiť spotrebiteľovi zaplatené finančné sumy najneskôr do 14 dní od odstúpenia. Vrátené peňažné prostriedky budú zaslané späť na bankový účet spotrebiteľa.

Ak chcete mať nárok na vrátenie, vami zakúpený tovar musí byť nepoužitý, v rovnakom stave, v akom ste ho zakúpili. Tovar musí byť zabalený v originálnom obale.

Niekoľko druhov tovaru je oslobodených od vrátenia. Tovar podliehajúci skaze ako potraviny, kvety, noviny alebo časopisy nie je možné vrátiť. Neakceptujeme ani produkty, ktoré sú intímnym alebo hygienickým tovarom, nebezpečnými materiálmi alebo horľavými kvapalinami či plynmi.

Ďalšie nevratné položky:

  • Darčekové kupóny
  • Digitálne položky
  • Niektoré položky pre zdravie a osobnú starostlivosť

Na dokončenie vrátenia požadujeme potvrdenie alebo doklad o kúpe.

Neposielajte zakúpený tovar výrobcovi.

Existujú určité situácie, keď sa poskytujú iba čiastočné refundácie:

  • Kniha so zjavnými známkami používania
  • CD, DVD, kazeta VHS, softvér, videohra, kazeta alebo vinylová platňa, ktorá bola otvorená.
  • Každá položka, ktorá nie je v pôvodnom stave, je poškodená alebo jej chýbajú časti z dôvodov, ktoré nie sú spôsobené našou chybou.
  • Akýkoľvek tovar, ktorý sa vráti viac ako 14 dní po doručení

Vrátenie peňazí

Po prijatí a kontrole vášho vráteného tovaru vám pošleme e-mail s upozornením, že sme dostali vašu vrátenú položku. Upozorníme vás tiež na schválenie alebo zamietnutie vašej refundácie.

Ak vás schválime, vaše vrátenie peňazí bude spracované a kredit sa automaticky pripíše na vašu kreditnú kartu alebo pôvodný spôsob platby do určitého počtu dní.

Oneskorené alebo chýbajúce refundácie

Ak vám ešte nebola vrátená platba, najskôr si znova skontrolujte svoj bankový účet.

Potom kontaktujte spoločnosť, ktorá vydala vašu kreditnú kartu, môže chvíľu trvať, kým bude vaša refundácia oficiálne odoslaná.

Potom kontaktujte svoju banku. Pred odoslaním vrátenia peňazí často trvá určitý čas na spracovanie.

Ak ste toto všetko urobili a stále ste nedostali vrátené peniaze, kontaktujte nás na admin@babyadore.sk.

Výpredajové položky

Peniaze môžu byť vrátené iba za tovar s bežnou cenou. Výpredajové položky nie je možné vrátiť.

 

Zmluva : Odstúpenie od zmluvy

Výmena

 

Položky vymieňame iba vtedy, ak sú chybné alebo poškodené. Ak ju potrebujete vymeniť za rovnakú položku, pošlite nám e-mail na adresu admin@babyadore.sk a pošlite položku na adresu: Hlavná 929/6 OC Galaxia.

 

Darčeky

 

Ak bola položka pri kúpe označená ako darček a odoslaná priamo vám, dostanete darčekový kredit v hodnote vráteného tovaru. Po prijatí vráteného tovaru vám bude zaslaný darčekový poukaz.

Ak položka nebola pri nákupe označená ako darček, alebo si darca darčeka nechal odoslať objednávku, aby vám ju dal neskôr, vrátime mu peniaze a on sa dozvie o vašom vrátení.

 

Vrátenie zásielky

 

Ak chcete výrobok vrátiť, mali by ste ho poslať na adresu: Hlavná 929/6 OC Galaxia.

Budete zodpovední za zaplatenie vlastných nákladov na dopravu pri vrátení položky. Náklady na dopravu sú nevratné. Ak dostanete náhradu, náklady na spiatočnú dopravu budú odpočítané z vašej refundácie.

V závislosti od toho, kde žijete, sa môže čas, kým sa k vám vymenený produkt dostane, líšiť.

Ak vraciate drahšie položky, môžete zvážiť použitie sledovacej prepravnej služby alebo zakúpenie poistenia prepravy. Nezaručujeme, že dostaneme vašu vrátenú položku.

 

Potrebujete pomôcť?

 

Ak máte otázky týkajúce sa vrátenia peňazí a vrátenia tovaru, kontaktujte nás na adrese admin@babyadore.sk.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz